MPI-900-230
DataSheet
MPI-900-230 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 7.8A, Series 3.9A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:133.30mm L x 139.70mm W
Height - Seated (Max):117.80mm