A41-43-10L
Manufacturer
Signal Transformer
DataSheet
A41-43-10L PDF
Type Description
Series:All-4-One™
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max):Parallel 8.6A, Series 4.3A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:79.40mm L x 54.40mm W
Height - Seated (Max):68.20mm