MPI-200-16
DataSheet
MPI-200-16 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 8V, Series 16V
Current - Output (Max):Parallel 25A, Series 12.5A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:95.30mm L x 113.30mm W
Height - Seated (Max):93.10mm