MPI-400-20
Description
PWR XFMR LAMINATED 400VA CHAS MT
DataSheet
MPI-400-20 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 10V, Series 20V
Current - Output (Max):Parallel 40A, Series 20A
Center Tap:No
Power - Max:400VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:104.80mm L x 128.10mm W
Height - Seated (Max):98.20mm