3FL10-600
Description
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
DataSheet
3FL10-600 PDF
Type Description
Series:3FL
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max):Parallel 1.2A, Series 600mA
Center Tap:No
Power - Max:6VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:47.60mm L x 39.60mm W
Height - Seated (Max):21.60mm