A41-175-36L
DataSheet
A41-175-36L PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max):Parallel 9.6A, Series 4.8A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:79.40mm L x 79.70mm W
Height - Seated (Max):95.30mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:5.5 lbs (2.5 kg)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PL2.5-10-130B
PL2.5-10-130B
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
M4L-1-6
M4L-1-6
PWR XFMR LAMINATED 600VA CHAS MT
270CAX
270CAX
PWR XFMR LAMINATED 65VA CHAS MT
RNC50J2150FSBSL
RNC50J2150FSBSL
RES 215 OHM 1/10W 1% AXIAL
A41-175-36L
A41-175-36L
EM 205
EM 205
BOX PLASTIC GRAY 2.05"L X 1.97"W
7203K2CWAQE
7203K2CWAQE
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V