MPI-900-28
DataSheet
MPI-900-28 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 14V, Series 28V
Current - Output (Max):Parallel 64.2A, Series 32.1A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:133.30mm L x 139.70mm W
Height - Seated (Max):117.80mm