A41-43-230
DataSheet
A41-43-230 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 380mA, Series 190mA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:79.40mm L x 54.40mm W
Height - Seated (Max):68.20mm