VPL36-140
Description
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
DataSheet
VPL36-140 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):36V
Current - Output (Max):140mA
Center Tap:No
Power - Max:5.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:36.52mm L x 60.33mm W
Height - Seated (Max):36.52mm
Voltage - Isolation:3500Vrms
Weight:0.4 lb (181.44 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TCT50-01E07AB
TCT50-01E07AB
165V12
165V12
PWR XFMR LAMINATED 252VA CHAS MT
290KX
290KX
PWR XFMR LAMINATED CHAS MT
MFSG12
MFSG12
BASED LED MIDGET FLANGE GREEN
TV02W171-HF
TV02W171-HF
TVS DIODE 170V 275V SOD123