VPM12-2080
Description
PWR XFMR TORO 25VA CHAS MT
DataSheet
VPM12-2080 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 6V, Series 12V
Current - Output (Max):Parallel 4.16A, Series 2.08A
Center Tap:No
Power - Max:25VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:84.00mm Dia
Height - Seated (Max):37.00mm