MPI-650-24
DataSheet
MPI-650-24 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 54.2A, Series 27.1A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:133.30mm L x 119.40mm W
Height - Seated (Max):117.80mm