VPT24-4170
Description
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
DataSheet
VPT24-4170 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 8.34A, Series 4.17A
Center Tap:No
Power - Max:100VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:87.00mm Dia x 47.00mm W
Height - Seated (Max):51.0mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:2.2 lbs (997.9 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
266L24
266L24
PWR XFMR LAMINATED 48VA CHAS MT
167L80
167L80
PWR XFMR LAMINATED 160VA CHAS MT
TCT50-05E07AE
TCT50-05E07AE
PWR XFMR LAMINATED 50VA CHAS MT
VPT24-4170
VPT24-4170
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
K15
K15
BENT KEY 13MM (PS21S & PS42S)
CAT24C21WI-GT3
CAT24C21WI-GT3
IC EEPROM 1KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
18014-CS
18014-CS
TWEEZER POINTED STRONG AC 4.72"