ADH30016
Manufacturer
Zettler Magnetics
VIGOR # :
Description
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
Catalog
Power Transformers
DataSheet
ADH30016 PDF
Type Description
Series:ADH300
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 8V, Series 16V
Current - Output (Max):Parallel 300mA, Series 150mA
Primary Winding(s):Dual, Multiple Taps
Secondary Winding(s):Dual, Multiple Taps
Center Tap:No
Power - Max:2.4VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:35.2mm L x 29.8mm W
Height - Seated (Max):30.20mm
Voltage - Isolation:2500V
Weight:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
182P15
182P15
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
IF-30-34
IF-30-34
PWR XFMR SEMI-TORO 30VA TH
186B10
186B10
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
ADH30016
ADH30016
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
740548
1/2" DIA; DLMF; POL FILL; 48" OL
T21MU12KCI
T21MU12KCI
12" PROBE, 1/8" PROBE DIAMATER