ECO-330-24
Description
PWR XFMR LAMINATED 330VA CHAS MT
DataSheet
ECO-330-24 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 27.5A, Series 13.7A
Center Tap:No
Power - Max:330VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:126.00mm L x 136.00mm W
Height - Seated (Max):114.30mm