DPC-34-300
Description
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
DataSheet
DPC-34-300 PDF
Type Description
Series:DPC
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 17V, Series 34V
Current - Output (Max):Parallel 600mA, Series 300mA
Center Tap:No
Power - Max:10VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:47.60mm L x 36.50mm W
Height - Seated (Max):41.27mm