VPM48-10400
Description
PWR XFMR TORO 500VA CHAS MT
DataSheet
VPM48-10400 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 24V, Series 48V
Current - Output (Max):Parallel 20.8A, Series 10.4A
Center Tap:No
Power - Max:500VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:147.00mm Dia
Height - Seated (Max):64.00mm