3FL24-500
Description
PWR XFMR LAMINATED 12VA TH
DataSheet
3FL24-500 PDF
Type Description
Series:3FL
Package:Tube
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 1A, Series 500mA
Center Tap:No
Power - Max:12VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:63.50mm L x 50.80mm W
Height - Seated (Max):27.05mm