MPI-200-28
Description
PWR XFMR LAMINATED 200VA CHAS MT
DataSheet
MPI-200-28 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 14V, Series 28V
Current - Output (Max):Parallel 14.2A, Series 7.1A
Center Tap:No
Power - Max:200VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:95.30mm L x 113.30mm W
Height - Seated (Max):93.10mm