MPI-650-230
Description
PWR XFMR LAMINATED 650VA CHAS MT
DataSheet
MPI-650-230 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 5.6A, Series 2.8A
Center Tap:No
Power - Max:650VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:133.30mm L x 119.40mm W
Height - Seated (Max):117.80mm