MPI-250-40
DataSheet
MPI-250-40 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 20V, Series 40V
Current - Output (Max):Parallel 12.6A, Series 6.3A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:104.80mm L x 104.90mm W
Height - Seated (Max):98.20mm