VPL24-400
Description
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
DataSheet
VPL24-400 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):24V
Current - Output (Max):410mA
Center Tap:No
Power - Max:10.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:36.52mm L x 71.44mm W
Height - Seated (Max):44.45mm
Voltage - Isolation:3500Vrms
Weight:0.7 lb (317.51 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DST-6-36
DST-6-36
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
F-162XP
F-162XP
PWR XFMR LAMINATED 4.5VA CHAS MT
4000-04C02K999
4000-04C02K999
PWR XFMR LAMINATED 20VA CHAS MT
600S2R4AW250XT
600S2R4AW250XT
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603
VPL24-400
VPL24-400
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
015510
CPU BOARD INTEL ATOM X7 1.6GHZ