VPL20-250
Description
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
DataSheet
VPL20-250 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):20V
Current - Output (Max):250mA
Center Tap:No
Power - Max:5.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:36.52mm L x 60.33mm W
Height - Seated (Max):36.52mm