1182P117
Description
PWR XFMR TORO 625VA CHAS MT
DataSheet
1182P117 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:117V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 117V, Series 234V
Current - Output (Max):Parallel 5.34A, Series 2.67A
Primary Winding(s):Dual
Secondary Winding(s):Dual
Center Tap:No
Power - Max:625VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:152.40mm Dia
Height - Seated (Max):60.45mm