A41-175-16
DataSheet
A41-175-16 PDF
Type Description
Series:All-4-One™
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 8V, Series 16V
Current - Output (Max):Parallel 22A, Series 11A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:79.40mm L x 79.70mm W
Height - Seated (Max):95.30mm