VPL26-930
Description
PWR XFMR LAMINATED 25.0VA CHAS
DataSheet
VPL26-930 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):26.8V
Current - Output (Max):930mA
Center Tap:No
Power - Max:25.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:53.98mm L x 82.55mm W
Height - Seated (Max):49.22 mm