VPL28-350
Description
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
DataSheet
VPL28-350 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):28V
Current - Output (Max):350mA
Center Tap:No
Power - Max:10.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:36.52mm L x 71.44mm W
Height - Seated (Max):44.45mm
Voltage - Isolation:3500Vrms
Weight:0.7 lb (317.51 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
166G5
166G5
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA CHAS MT
166L50
166L50
PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT
161H12
161H12
PWR XFMR LAMINATED 24VA TH
VPL28-350
VPL28-350
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
SOCKET ADAPTER SSOP TO 18DIP 0.3
CY7C245A-35JC
CY7C245A-35JC
OTP ROM, 2KX8, 25NS PQCC28
EC4AW-24S12H6
EC4AW-24S12H6
DC DC CONVERTER 12V 6W