MPI-250-36
DataSheet
MPI-250-36 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max):Parallel 13.8A, Series 6.9A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:104.80mm L x 104.90mm W
Height - Seated (Max):98.20mm