MPI-300-16
DataSheet
MPI-300-16 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 8V, Series 16V
Current - Output (Max):Parallel 37.6A, Series 18.8A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:104.80mm L x 113.10mm W
Height - Seated (Max):98.20mm