MPI-300-28
DataSheet
MPI-300-28 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 14V, Series 28V
Current - Output (Max):Parallel 21.4A, Series 10.7A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:104.80mm L x 113.10mm W
Height - Seated (Max):98.20mm