YEP5S-8P10UHB
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
POWER TRANSFORMER
Catalog
Power Transformers
DataSheet
YEP5S-8P10UHB PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Voltage - Primary:-
Voltage - Secondary (Full Load):-
Current - Output (Max):-
Primary Winding(s):Dual
Secondary Winding(s):Dual
Center Tap:-
Power - Max:-
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:-
Size / Dimension:8.00mm L x 8.60mm W
Height - Seated (Max):10.00mm