DP-241-8-48L
DataSheet
DP-241-8-48L PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):48V
Current - Output (Max):2A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:102.40mm L x 58.50mm W
Height - Seated (Max):67.70mm