HZ121000
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
PWR XFMR LAMINATED 1000VA CHAS
Catalog
Power Transformers
DataSheet
HZ121000 PDF
Type Description
Series:HSZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:-
Voltage - Secondary (Full Load):-
Current - Output (Max):-
Primary Winding(s):Dual
Secondary Winding(s):Single
Center Tap:No
Power - Max:1000VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Voltage - Isolation:-
Weight:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CTX01-18819-R
CTX01-18819-R
PWR XFMR PUSH PULL 15 WATTS
E050EW
E050EW
PWR XFMR LAMINATED 50VA CHAS MT
56-50
PWR XFMR LAMINATED 288VA CHAS MT
BWVS00606045100ML1
BWVS00606045100ML1
FIXED IND 10UH 3.2A 50 MOHM SMD
VEL18US150-UK-JA
VEL18US150-UK-JA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 19W