PFC2723ER-421K03B-00
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CHOKE COMMON MODE
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
PFC2723ER-421K03B-00 PDF
Type Description
Series:PFC
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Inductance:420 µH
For Use With/Related Products:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 1.102" W (25.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)