PM61300-4
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
TRANSFORMER CCFL INVERT 13V SMD
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
PM61300-4 PDF
Type Description
Series:PM61300
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Inductance:20 µH
For Use With/Related Products:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.650" L x 0.768" W (16.50mm x 19.50mm)
Height - Seated (Max):0.280" (7.10mm)