CTX110611-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TRANSFORMER CCFL 6W 11V 11MA SMD
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
CTX110611-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Inductance:20 µH
For Use With/Related Products:CCFL Power Supplies
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.650" L x 0.827" W (16.50mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):0.272" (6.90mm)