CTX310407TR-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED INDUCTOR
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
CTX310407TR-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Inductance:-
For Use With/Related Products:-
Mounting Type:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CTX110657TR-R
CTX110657TR-R
FIXED INDUCTOR
EFT-U14R0M02A
EFT-U14R0M02A
TRANSFORMER PIEZO 4W 1:57
PE-8270
PE-8270
TRANSFORMER
CPDFR5V0U
CPDFR5V0U
TVS DIODE 5V 15V 1005/SOD323F
PK103
PK103
ACCESSORY KIT
PL8500NL
PL8500NL
FIXED IND 10.4UH 3.8A 32 MOHM