
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AudioLarm II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | - |
| Voltage Range: | 5 ~ 25V |
| Frequency: | 2.9kHz |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Chime |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 70dB @ 5V, 61cm |
| Current - Supply: | 5 ~ 25mA |
| Port Location: | Top |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 65°C |
| Approval Agency: | UL, UR |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 1.410" Dia (35.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.480" (37.59mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CH-V09-525-W(F) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PANEL MOUNT BEEP ALARM
PIEZO BUZZER
PANEL MOUNT RED UNIVERSAL INDICA
PANEL MOUNT CHIME ALARM
CONN HEADER SMD 28POS 2.54MM
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
SWITCH ROCKER SPDT 10A 24V