
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ultra |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | - |
| Voltage Range: | 5 ~ 15V |
| Frequency: | 2.1kHz |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Pulse, Slow |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 97dB @ 5V, 61cm |
| Current - Supply: | 30 ~ 60mA |
| Port Location: | Top |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 65°C |
| Approval Agency: | UL, UR |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination: | Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm) |
| Size / Dimension: | 1.410" Dia (35.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.380" (35.05mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of UB-09-515-Q(S) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PANEL MOUNT BEEP ALARM
TURBO PANEL MOUNT WARBLE ALARM
BUZZER PIEZO 12V 22.1MM SMD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
HIGH ACCURACY, LOW POWER, WATERP
TCO 250VAC 134C (273F) RADIAL