SCE028XA3QP1B
DataSheet
SCE028XA3QP1B PDF
Input Type:AC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:16 ~ 28V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Pulse, Quick
Duration:60 PPS
Sound Pressure Level (SPL):95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Termination:Terminal Block
Size / Dimension:1.687" Dia (42.85mm)
Height - Seated (Max):1.511" (38.39mm)