
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Transducer, Externally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | 5 V |
| Voltage Range: | 4 ~ 7V |
| Frequency: | 2.3kHz |
| Technology: | Magnetic |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 85dB @ 5V, 10cm |
| Current - Supply: | 30mA |
| Port Location: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.472" Dia (12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.402" (10.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PB-12N23P-05AQS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
AUDIO PIEZO INDICATOR 7-14V TH
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
AUDIO MAGNETIC XDCR 4-7V TH
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.156
TERM BLK 6POS TOP ENT 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 5.8V 150W