
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | 9 V |
| Voltage Range: | 7 ~ 11V |
| Frequency: | 2.3kHz |
| Technology: | Magnetic |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 85dB @ 9V, 10cm |
| Current - Supply: | 50mA |
| Port Location: | Top |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.472" Dia (12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.303" (7.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PB-12N23MP-09Q is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
AUDIO PIEZO IND 28-48V PNL MNT
AUDIO MAGNETIC INDICATOR TH
TERM BLK 16P SIDE ENT 5.08MM PCB
CONN HEADER SMD 100POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 12V 75W