CEB-35FD29
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 2.9KHZ 35MM
DataSheet
CEB-35FD29 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.9 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Feedback
Impedance:500 Ohms
Capacitance @ Frequency:25000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)