7SB-34R7-3C
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
PIEZO BUZZERS
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
7SB-34R7-3C PDF
Type Description
Series:7SB
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:3.1 kHz
Voltage - Input (Max):-
Type:Feedback
Impedance:150 Ohms
Capacitance @ Frequency:24000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.366" Dia (34.70mm)