7NB-31R2-1
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
PIEZOELECTRIC DIAPHRAM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
7NB-31R2-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:1.3 kHz
Voltage - Input (Max):-
Type:Standard
Impedance:300 Ohms
Capacitance @ Frequency:40000pF @ 120Hz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.228" Dia (31.20mm)