MM034202-10
Manufacturer
DB Unlimited
VIGOR # :
Description
MICROPHONE MEMS ANALOG OMNI
Catalog
Microphones
DataSheet
MM034202-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MEMS (Silicon)
Output Type:Analog
Direction:Omnidirectional
Frequency Range:30 Hz ~ 10.0 kHz
Sensitivity:-42dB ±1dB
S/N Ratio:59dB
Impedance:-
Voltage - Rated:2 V
Voltage Range:-
Current - Supply:180 µA
Port Location:Top
Ratings:-
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height (Max):0.047" (1.20mm)