ANM-5254L-LW100-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
MIC COND ANALOG NC -54DB 9.7MM D
Catalog
Microphones
DataSheet
ANM-5254L-LW100-R PDF
Type Description
Series:ANM
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Electret Condenser
Output Type:Analog
Direction:Noise Cancelling
Frequency Range:100 Hz ~ 10.0 kHz
Sensitivity:-54dB ±4dB
S/N Ratio:55dB
Impedance:680 Ohms
Voltage - Rated:1.5 V
Voltage Range:1.5 V ~ 10.0 V
Current - Supply:500 µA
Port Location:Top
Ratings:-
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:0.382" Dia (9.70mm)
Height (Max):0.205" (5.20mm)