BW-21810-000
Manufacturer
Knowles
VIGOR # :
Description
MICROPHONE ANALOG -60DB
Catalog
Microphones
DataSheet
BW-21810-000 PDF
Type Description
Series:BW
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:-
Output Type:Analog
Direction:-
Frequency Range:300 Hz ~ 4.3 kHz
Sensitivity:-60dB ±3dB @ 74dB SPL
S/N Ratio:-
Impedance:3.5 kOhms
Voltage - Rated:1.3 V
Voltage Range:-
Current - Supply:50 µA
Port Location:Side, Top
Ratings:-
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.310" L x 0.218" W (7.87mm x 5.54mm)
Height (Max):0.090" (2.29mm)