CMS-18132-18SP
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
18 X 13 MM, RECTANGULAR, 1 W, 8
Catalog
Speakers
DataSheet
CMS-18132-18SP PDF
Type Description
Series:CMS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:400 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:500Hz
Impedance:Rectangular
Efficiency - dBA:Polyetheretherketone (PEEK)
Efficiency - Testing:Nd-Fe-B
Efficiency - Type:-
Power - Rated:-
Power - Max:Solder Pads
Port Location:0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Shape:0.098" (2.50mm)