PSR4028F08S11.5K
Description
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 97DB
DataSheet
PSR4028F08S11.5K PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:390 Hz ~ 15.0 kHz
Frequency - Self Resonant:390Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Rectangular
Efficiency - Testing:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Eyelet(s)
Shape:1.575" L x 1.122" W (40.00mm x 28.50mm)
Material - Cone:0.453" (11.50mm)