BC25SC06-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
TWEETER 4OHM 25W TOP PORT 92.4DB
Catalog
Speakers
DataSheet
BC25SC06-04 PDF
Type Description
Series:BC
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:1.3 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1394.91Hz
Impedance:1.358" (34.50mm)